בשעה טובה את בהריון! אבל הגב התחתון כואב בצורה לא רגילה ומשפיע עליך מידי יום.

 

בואי נבין רגע למה זה בכלל קורה?

במהלך ההריון הגוף מפריש בין היתר את הורמון ה"רלקסין" שגורם למפרקי הגוף להיות רכים וגמישים כדי לאפשר לאגן שלך להתרחב ולהיפתח לקראת הלידה.

 

תוסיפי לזה גם את הלחץ התוך ביטני שעולה ככל שההריון מתקדם, והעומס האדיר שמופעל על המתנית בשל היציבה שמשתנה. הבטן מושכת אותך קדימה, מפרקי האגן האחוריים באזור הגב התחתון גם הם חווים מתח…

 

בנוסף אם את מרגישה מתח ריגשי (מה שקורה לרוב ההריוניות) או לחלופין אם את מעמיסה על עצמך יותר מדי (גם פיזית וגם רגשית), נוצרת תקיעות ונוקשות באזור שיוצרת תחושת תקיעות ועומס בגב התחתון.

 

כל אלה יוצרים יחד תמונת מצב די כאובה. אבל אל דאגה, כי יש מה לעשות. שילוב של תנועות פשוטות בשגרת היום יכול מאוד להקל.

 

תכלס, מה כדאי לך לעשות?

  • קודם כל זיכרי לעצמך שאת לא לבד, זה כבר יקל על המתח הכללי בגוף.

 
  • הקפידי להניע את האזור בתנועות מעגליות ותנועות של קיעור וקימור כל חצי שעה, בייחוד אם את יושבת הרבה במשך היום.

 
  • שיכבי על הגב (במידה ויש קושי בנשימה שימי לך כרית קטנה תחת הראש, ואם עדיין קשה לך לנשום אז שכבי על הצד). חבקי את הברכיים לכיוון החזה, רווחי מעט ביניהן והניעי אותן יחד בתנועות מעגליות. (את יכולה ממש לדמיין איך את מציירת עם הגב שלך מעגלים על הרצפה). שכיבה על הגב משחררת ממך את כוח הכבידה ועוזרת מאוד בשחרור מתח מהגב.

 
  • ודבר אחרון חביב…הקפידי להפחית עומסים פיזיים ורגשיים ביומיום. נסי שלא לסחוב יותר מדי או להעמיס על גופך מדי באימונים חזקים מדי. ואם את בכל זאת בוחרת שכן, אז שימי לב איך את עושה את הפעולה נכון, תוך איסוף רצפת האגן שלך, וגלגול האגן לאחור.

 

נשמי נשימות מלאות ותרגלי הרפייה וחיבור לתינוק שגדל בתוכך. זה יעזור לך לשחרר את העומסים והפחדים שגם יושבים שם בגב התחתון.

 

והכי חשוב….❤️

התמידי בתרגולים והכניסי תנועה לחייך.

הם יעזרו לך להתחזק מבפנים ומבחוץ!

בריאות.